10. Літописець рідного міста

Журналіст ”Прес-Центру” став автором книги з історії Городища

 Володимир ЧосГородище – з тих районних центрів Черкащини, які досі не мали книги про свою історію. Фактично, ”Опис Мошногородищенського маєтку” 1896 року та нарис у томі ”Історії міст і сіл УРСР” 1972 року були першою й останньою помітними роботами з місцевої історії. Нарешті цієї весни крига скресла! Побачила світ книжка відомого краєзнавця, журналіста, власного кореспондента ”Прес-Центру” Володимира Чоса ”Городище: велика історія маленького міста”.

Сторінками проходять представники таємничої культури трипільців, войовничих скіфів, археологічні пам’ятки яких знайдені на території міста. Перед читачами оживає образ легендарного кошового отамана Івана Сірка, який 1664 року штурмував польську фортецю, що височіла у центрі містечка. Оживають образи Катерини і Юрія Хмельницьких (дітей великого гетьмана), які деякий час жили в Городищі. З книжки Володимира Чоса стають відомими деталі біографії колишніх власників Городища – князя Михайла Воронцова і графині Катерини Балашової, які зробили значний внесок у розвиток міста.

Для створення книги багато безцінної інформації автору надали нащадки славетних родин Симиренків, Філіпченків, Павленків. Наведені спогади більше 70 городищенських старожилів – безцінні свідчення про довоєнний період, життя в роки окупації, про відбудову підприємств, про особливості місцевих ремесел, культурних традицій і звичаїв. В книзі надруковано близько 100 унікальних старовинних фотознімків, зібраних автором, більшість яких публікується вперше.

Книга побачила світ у рамках районної програми розвитку книговидавничої справи в Городищенському районі на 2010-2015 роки. Тому більша частина тиражу безкоштовно поширюється серед загальноосвітніх шкіл та бібліотек району.

Микола ЩЕРБИНА, почесний краєзнавець України.

 Обласна газета ”Прес-Центр” № 21 (305), 25 травня 2011 року.

http://pres-centr.ck.ua/tape/18629/

0 коментарів “10. Літописець рідного міста”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *