04. Письменник у Городищі

Письменник живе у Городищі

Серед мальовничої природи Черкащини виділяється Городищина. Урожаїста городищенська земля злаком і плодом, та не рясно чомусь тут уродилося митців, знатних до пера чи пензля. За всіх часів-епох можна назвати лише кілька значущих імен: П.П.Гулак-Артемовський, Г.Лапченко, О.Лан, О.Павленко, М.Гаптар.

І ось недавно на одну перлину українського слова стало більше на землі городищенській. Першу свою збірку усмішок під назвою “Реальна власність” видав Володимир Чос. Книжка вмістила 34 чудових усмішки, які не тільки спонукають посміхатися, а й серйозно замислюватися над тим, що нас оточує і як його сприймати чи оцінювати.

Незвичайний, рідкісний жанр обрав Володимир. Саме гумор і сатира найефективніший засіб викорінення будь-якого суспільного зла.

Хто ж він той Володимир Чос? Мабуть, в районі чи області не знайдуться люди, які не чули це прізвище. За останні роки воно стало легендарним. Все частіше і частіше зустрічається воно на газетних шпальтах “Вісника Городищини” та “Нової доби”. Любить Володя малювати. Це йому подобалось ще з дитинства. (Через хворобу, яка зробила його неходячим, хлопчик шукав заняття по силі). Найбільше любив малювати карикатури. Гортав сторінки “Перця”, “Сільських вістей”. Володя бачив, що його роботи не поступаються майстрам, але посилати в редакцію не наважувався. А згодом вони з’явились на сторінках “районки”.

Але Володю все більше і більше приваблювало слово. За три роки написав “Історію християнства в Україні”. Місцеві релігійні авторитети про працю відгукнулися, як про досі небачену річ, цікаву і необхідну людям, і це вже та про щось говорить!

Скільки цікавих матеріалів зібрано Володею про рідний край. Скільки прислів’їв та приказок! Знає Володя і про Орловецькі млини, і про городищенських моржів, і про цікавих неординарних постатей Городищини.

Розповідати про Володю легко, весело. Це надзвичайно скромний, дуже вихований і ерудований, справді обізнаний чоловік. Бог нагородив його багатьма чеснотами й великим талантом майстра слова. Він ніколи не сумує і не падає в розпач, завжди веселий і життєрадісний, завжди збадьорить і підтримає свого співрозмовника. Мова його багата, образна, спілкуватись із ним дуже приємно і цікаво.

У Городищі та й у інших містах у Володі дуже багато друзів, які часто телефонують, пишуть листи, заходять в гості. Вони дуже люблять і поважають його.

В обох газетах “Віснику Городищини” та “Новій добі”, усі, хто його знає, платять Володі тим самим, чим і він – щирістю й любов’ю.

Володя дуже працелюбний. Ним самотужки перечитано сотні книг, опановано багато наук. Володя постійно працює над собою. Добрі люди допомогли йому комп’ютерною технікою. Вона його дуже виручає, адже все, що лягає з душі на папір – то Володин талант і дуже велика праця. Володя живе разом із своїми батьками: Галиною Петрівною і Григорієм Антоновичем, яких він дуже любить.

Володя і нині сповнений багатьох літературних задумів, планів. Він – кореспондент “Нової доби”, його матеріали часто можна побачить на сторінках районної газети “Вісник Городищини”. Він завжди у творчому пошуку, у роботі. Володя дуже хоче бути корисним, потрібним людям… І всі, хто знає його, знову й знову дивуються величезній силі духу цієї молодої людини, яка наперекір долі, іде по житті з високо піднятою головою, залишаючи далеко позаду за собою тисячі здорових, сповнених сил і енергії, але слабодухих людей, які щось белькочуть про кінець світу й не можуть дати собі ради.

Кожна людина – це особистість, яку Бог створив як картину-шедевр, єдину в своєму роді.

І кожного Творець випробовує по-різному. Людина визначається не тим, стоїть вона чи сидить, а тим, яка вона особистість. Володя Чос – це особистість. Він – письменник.

М.В.МЕЛЬНИК.

Збірка “Городищина: люди і долі” (Черкаси, 2001).

0 коментарів “04. Письменник у Городищі”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *