Будьте обережні на тонкій кризі!

крига

З настанням більш-менш весняної погоди, без сильних морозів, стрімко потоншала крига на озерах і водоймищах. Місцями виникають проталини, промоїни. Це робить кригу дуже ламкою. Особливо лід може бути неміцним біля стоку води, де б’ють ключі, де швидка течія або струмок впадає в річку. Зрозуміло, що виходити на таку кригу – це наражати себе на серйозну небезпеку. Проте, на Городищині живуть чимало таких екстрималів, які добровільно йдуть на невиправданий ризик. Мова йде про рибалок – любителів зимового кльову. Вони переконані, що зимова риболовля дарує незрівнянно більше задоволення, ніж літня. А тому використовують найменшу можливість, аби ще хоч разочок у цьому сезоні потепліше одягтися, узяти снасті, прихопити ”тормозок” – і вийти на кригу. Хтось скаже, що прагне великого улову, але більшість зізнається, що головне – сам процес риболовлі.

– Щоб нагадати рибалкам-любителям правила поведінки на весняній кризі та застерегти громадян від необачних кроків, 16 березня райвідділом МНС було проведено рейд кількома водоймищами міста, – говорить старший інспектор з дізнання відділення з питань НПД Городищенського РВ управління МНС України в Черкаській області Сергій Ємець. – На Симиренчиній греблі рибалок не було. Хоч день видався погожий, але слабкий лід не викликав довіри у рибалок. А ось на Зарічці завзято довбали лунки та рибалили чотири чоловіка. Ми зустрілися з рибалками, кожному вручили пам’ятку-листівку. Нагадали, що безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см для однієї людини. Для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см., масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше 15 см. Приємно, що рибалки з розумінням поставилися до нашої роботи. Сказали, що роз’яснювальну діяльність вести необхідно. Запевнили, що правил безпеки дотримуються. Знають, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо сурового дотримання правил безпеки. Тому не пробивають поруч багато лунок, не збираються великими групами на одному місці, не ловлять рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Тому доля й не допускає нещасних випадків. Та все ж ми нагадали, що коли лід почав тріщати, не треба стрімко бігти, а слід відходити повільно, не відриваючи ступні ніг від криги.

крига

– Також ми розклеїли листівки-застереження поблизу водоймищ, роздавали пам’ятки зустрічним людям, – додає помічник начальника по роботі з персоналом райвідділу управління МНС України в Черкаській області Юрій Набок. – Хочемо також нагадати через районну газету. Якщо ви провалилися на льоду річки або озера – широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся, не обламуючи краю пролому, без різких рухів вибратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись з льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки прийшли і де перевірена міцність криги. Будьте обережні до самого берега. Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть їй, що йдете на допомогу. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати їх потрібно з відстані 3–4 м. Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. А ще пам’ятайте, що вирушати на водойми поодинці – небезпечно.

Залишається додати, що дотримуючись цих простих правил безпеки, зможете у повній мірі отримати задоволення від риболовлі, по-справжньому відпочинете на природі.

Володимир ЧОС

фото Сергія ЄМЦЯ

На фото:

1. У пошуках рибальського щастя на Зарічці,

2. Юрій Набок роздає рибалкам листівки з правилами поведінки на кризі.

0 коментарів “Будьте обережні на тонкій кризі!”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *