Служити Богові і людям

Миколай Мохнацький

Десять років тому, а саме 4 квітня 2000 року, до Городища приїхав молодий священик Миколай Мохнацький, який став настоятелем церкви Спаса-Преображення.

Родом він із села Саджівка Гусятинського району Тернопільської області. Закінчив Волинську духовну семінарію у Луцьку. У Городищі його чекала нелегка праця. Адже богослужіння проводяться у скромному будиночку, який ще 1950 року придбали віруючі і переобладнали під церкву. Будівництво нового храму було лише розпочате. Але прихід мав цікаву історію і хороші традиції. Від 1961 по 1989 рік скромний храм Спаса-Преображення був єдиною у райцентрі діючою православною церквою. Для багатьох жителів міста церква є своєрідним символом української державності. Адже з 1992 року належить до Київського патріархату, люди славлять Всевишнього рідною мовою.

Миколай Мохнацький швидко знайшов взаєморозуміння з прихожанами – людьми різного віку. Громаді подобається старанність і відповідальність молодого священика. Він інтелігентний, грамотний, тактовний. До його думки прислухаються, звертаються за порадами. Священик зумів об’єднати людей. Провели роботи по благоустрою цвинтаря. Адже ставлення живих до тих, що відійшли у вічність свідчить про духовне здоров’я суспільства. Під час робіт, за допомогою старожилів, дізналися, що на місці, де зараз цвинтар, колись знаходилася церква, яку зруйнували в атеїстичні тридцяті роки. За ініціативи священика на цьому місці встановили дерев’яний хрест. Він височить на знак вдячності минулим поколінням віруючих, як пам’ятник загиблим від безвір’я, а водночас і як символ надії на краще.

А найбільше клопотів у отця Миколая – з будівництвом нового храму Спаса-Преображення. За останні кілька років зроблено дуже багато. Районна газета неодноразово розповідала про хід будівництва. Сьогодні вже чітко окреслені обриси Дому Божого. Вставлені вікна і двері, зроблена покрівля, засяяли золотом куполи, верхівки увінчані красивими хрестами. Храм має висоту близько 20 метрів. Будівництво та роботи із оздоблення ведуться за старовинними технологіями. Так як на совість будували наші предки. Священик не цурається важкої роботи, працює разом із будівничими. Храм стане окрасою нашого міста. Будівництво ведеться силами релігійної громади, за допомоги влади та громадськості. Усі бажаючі можуть приєднатися до народного будівництва, зробити посильний внесок у богоугодну справу. За милосердя і доброту Всевишній обдарує земними і небесними благами. Адже роботи ще дуже багато!!!

Протоієрей Миколай Мохнацький є благочинним Городищенського району. Тобто, в його обов’язки входить й опіка за іншими релігійними громадами Української православної церкви Київського патріархату, які діють в районі. Коли Симиренківська церква ще не мала свого священика – отець Миколай проводив і там богослужіння. Священик ніколи не нарікає на труднощі. Він гідно служить Богові і людям. Його віддана праця сприяє зростанню авторитету релігійної громади парафії Спаса-Преображення. Згідно паспорту Городищенського району, до приходу належить 550 віруючих. Священик знає долі усіх своїх прихожан, підтримує їх у горі та радості.

Справжнім святом для городищан став пастирський приїзд патріарха Київського і всієї України-Руси Філарета, що відбувся 23 вересня 2001 року. Святійший відслужив величну і славну архієрейську службу. У вересні 2006 року Миколай Мохнацький брав участь у почесному служінні, коли у Черкасах перебували мощі великомучениці Варвари.

Сьогодні отцю Миколаю Мохнацькому 32 роки. Священику в усьому допомагає сім’я: дружина – матушка Зоряна, а також діти – донька Тетяна і синочок Дмитро. Своєю наполегливою працею священик заслужив повагу і довіру городищан.

Напередодні світлого свята Воскресіння Господнього священик Миколай Мохнацький звертається до читачів газети:

– Дорогі брати і сестри, в цей радісний день перемоги життя над смертю, сердечно вітаю усіх городищан та жителів району з найбільшим християнським святом. Маю надію, що наше життя буде супроводжуватися трьома чеснотами – вірою, надією і любов’ю. Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами, бо воістину Христос Воскрес!

На фото: Протоієрей Миколай Мохнацький, настоятель храму Спаса-Преображення УПЦ Київського патріархату.

“Вісник Городищини” № 29 (9993), 27 квітня 2010 року.

0 коментарів “Служити Богові і людям”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *