ФК “Городище”

Футбол для Городища, це не просто вид спорту, а спосіб життя. Хтось шукає істину в езотеричних практиках, а городищани вже давно розгледіли модель всесвіту та роль в ньому особистості – у футболі. Адже це командна гра у якій співіснують та взаємодіють окремі індивідуальності. У футболі та довколафутбольних пристрастях чітко проявляються усі людські якості. Відразу видно хто чого вартий. Тут у грі усе, як у житті.

З розповідей старожилів відомо, що в Городищі перша футбольна команда з’явилася ще далекого 1932 року! Звісно, це було чистої води аматорство. А повноцінно у футбол почали грати десь у 1935–36 році. Існувала команда старшокласників першої школи та команда робітників цукрозаводу, був облаштований стадіон. Пізніше ще одне футбольне поле зробили у центрі міста. Потім на тому місці звели Чкаловську школу. Відразу після війни у Городищі була створена футбольна команда “Харчовик”, яка грала на першість області, а у сезоні 1954 року зайняла третє місце. Тоді футбол був чи не єдиною віддушиною для людей, які повернулися з фронту, пережили окупацію, тяжкою працею відбудовували мирне життя. Футбольні матчі перетворювалися на свято! У 1971 році на Черкащині видалася така тепла зима, що навіть провели зимову першість області по футболу! Городищани люблять футбол. У 1999 році шість наших земляків дозволили собі нечувану для більшості розкіш: спеціально їздили до Мюнхена на футбольний матч “Баварія” – “Динамо” (Київ).

Але все це краєзнавство, ліричний вступ. А сьогодні відкривається якісно нова сторінка місцевої футбольної історії. У нашому місті створена перспективна футбольна команда – ФК ”Городище”. Районним відділом юстиції навіть зареєстровано районну громадську організацію з такою назвою. Президентом футбольного клубу ”Городище” є великий ентузіаст місцевого спорту, начальник відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території Городищенського району та авто-технічної інспекції, майор міліції Віктор Павлович Шлончак. Він має прекрасний досвід, як згуртувати колектив однодумців, запалити їх спільною метою. До речі, він вийде на поле і в якості гравця команди.

Новий футбольний клуб створений для того, щоб достойно представляти Городище на першості області. Для цього є усі підстави. Адже за справу узялися справжні подвижники футболу. Команду тренує Віталій Сергійович Гарбар, який торік вивів команду державного аграрного коледжу у чемпіони району. Адміністратором команди є активний учасник місцевого спортивного руху Валерій Вікторович Кам’янський. Стосовно складу команди, то фактично це збірна кращих місцевих футболістів. Запросили гравців із ”Цукровика”, ”Садівника”, колишнього ”Буревісника”. Хто з городищан має бажання і відчуває упевненість у власних силах – може теж прийти у команду.

Презентація нового колективу відбулася 31 жовтня. Провели товариський матч із командою ветеранів району, які за підсумками сезону зайняли п’яте місце в області. Почин виявився вдалим. У результаті наполегливої боротьби, переміг ФК ”Городище” з красивим рахунком 3:0. Молоду команду сердечно привітав голова районної ради Олександр Вікторович Лупашко, особисто від себе подарував гравцям комплекти нової футбольної форми. Відзначив необхідність створення такої команди, побажав успіхів, гарантував подальше сприяння. Голова райдержадміністрації Сергій Васильович Ковела пообіцяв, що в місцевому бюджеті будуть обов’язково закладені кошти на підтримку футбольного клубу. Міський голова Олександр Іванович Зварич також засвідчив готовність всебічно допомагати команді. Адже наше Городище має достатні спортивні ресурси і просто зобов’язане мати футбольний клуб, що презентуватиме місто на високому обласному рівні. Це привабить уболівальників, передусім молодь, на стадіон. Адже до нас регулярно будуть приїздити кращі команди із усієї Черкащини.

Приємно, що наріжним каменем молодого футбольного клубу є дисципліна і спортивна підготовка. Провели збори команди. Домовилися, що грати будуть не за гроші, а задля примноження слави рідного міста. Тренування проходять тричі на тиждень. ФК ”Городище” заявиться на участь у першості області та розіграші кубку Черкащини. Календарні матчі розпочнуться аж у квітні. Але команда налаштована не тільки на участь, а й на результат. Тому регулярні тренування розпочали вже 18 листопада. Базовим майданчиком для команди став стадіон районного спортивного комплексу ”Колос”. Тут їм виділили кімнату під офіс.

Спорткомплекс ”Колос” є одним із кращих на Черкащині, тут створені ідеальні умови для повноцінних занять спортом. Завдяки старанням районної влади за останні кілька років тут здійснили капітальний ремонт, збудували центральну трибуну, обладнали унікальний тренажерний майданчик. До послуг спортсменів сучасні роздягальні з усіма зручностями. Оновлено каналізаційну систему, розширено систему опалення, облаштували готель. На ці роботи було освоєно сотні тисяч гривень з районного та обласного бюджетів. Тепер проводяться спортивні турніри обласного та навіть загальноукраїнського рівня. Стосовно футболу, то у 2007-му і 2009 роках тут провели розіграш фінальної частини першості області серед команд другої ліги. Відрадно, що тепер, завдяки ФК ”Городище”, у центрі міста буде ще більш цікаво.

– Команду створили перш за все для того, щоб пожвавити, урізноманітнити футбольне життя міста, – говорить президент ФК ”Городище” Віктор Павлович Шлончак. – Це громадська ініціатива, прагнення людей, яким небайдужа доля міста. Одним із авторів ідеї є відомий приватний підприємець і шанувальник спорту Олександр Ляш. Щоб команда мала усе необхідне, свою допомогу безкорисливо надають приватні підприємці: Юрій Білан, Олександр Герасименко, Сергій Нестеренко, брати Олексій і Сергій Онацькі, Сергій Петренко, Сергій Козюра, директор хлібоприймального підприємства Олексій Геннадійович Коледа… Для команди придбали м’ячі, інвентар, тренувальну форму. Хто з гравців не мав можливості, тим допомогли придбати бутси. Команда – це не бізнес-проект. Тому люди займаються цією справою не задля якогось прибутку, а щоб принести користь рідному Городищу. Щоб популяризувати серед молоді здоровий спосіб життя.

Останнім часом футбол Городищини знаходиться на підйомі. У кожному сезоні з’являються нові команди, усе більше глядачів приходять на стадіони. Значна заслуга у цьому районної федерації футболу, яка юридично оформилася у 2007 році. Також свій вагомий внесок у розвиток і популяризацію футболу вносить громадськість. У 2005 році була створена громадська організація на основі ФК ”Цукровик” (Городище), а у 2009 році – громадські організації ФК ”Колос” (Вільшана) і тепер ФК ”Городище”. Нинішнього року в першості області серед команд другої ліги наш район гідно представляли ФК ”Колос” (Вільшана) і ФК ”Садівник–ДВТ” (Мліїв). А відтепер за найвищі в області спортивні трофеї боротиметься і команда районного центру, яка носить прекрасне ім’я: ФК ”Городище”.

“Вісник Городищини” № 83 (9958), 27 листопада 2009 року. 

4 коментарі “ФК “Городище””

4 коментарі

  1. молодцы что сделали этот клуб взяли только своих — хотет бы играть за этот клуб/ если пригласят/

  2. Да, да!!! Людей аж “море” збираеться подивитися наш галімий футбол!!!
    Та що тут говорити, хоч один спеціаліст з дипломом спортивної освіти працює??? Які там кадри???
    Не робіть з мухи слона!!! Який там підйом (чарок хіба що)!!! Не смішіть, який там результат команди!!! Можливість команди грати в 2-й лізі області, так це ж позор навіть, у другій лізі в “одному місці”!!!
    В Городищі є багато інших видів спорту у яких результати в 10-ки разів достойніші!!!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *