Кращий майстер України

Онацький

Перше місце на всеукраїнському конкурсі професійної майстерності зайняв майстер виробничого навчання групи будівельників ПТУ-14 м. Городище Володимир Васильович Онацький. Він виявився найкращим по професії серед своїх колег із усіх областей України. У нагороду отримав диплом і мікрохвильову пічку. А репортаж про переможця того ж вечора показали у випуску телевізійних новин. Це вперше в Україні таке високе визнання здобув майстер групи будівельників, що представляв систему профтехосвіти Черкащини.

– Конкурс проходив 15-18 червня у м. Херсон на базі вищого професійного училища № 2, – розповідає Володимир Васильович. – Конкурс складався з кількох етапів. Спочатку потрібно було запропонувати авторитетному, фаховому журі письмове представлення методики свого викладання предмету. Розробку привіз досить об’ємну – на 150 сторінок. Знання з теорії будівельної справи перевіряли по тридцяти тестових запитаннях. Потім ми виконували практичні конкурсні роботи. Необхідно було оздобити цоколь будівлі природним каменем, покласти плитку на підлогу. Експерти визначали якість роботи, швидкість виконання та дотримання технології. Усі учасники працювали дуже грамотно, професійно. Намагалися привабити журі віртуозним, навіть артистичним виконанням будівельних робіт. Переможців визначали лише соті частини балів! Потім була презентація власного досвіду. Шість кращих майстрів проводили відкритий показовий урок для журі та учасників конкурсу. Про тему уроку ніхто з учасників заздалегідь не знав. Тому проводити його було надзвичайно складно, але цікаво. Загалом хочу відзначити дуже високий рівень організації конкурсу. Для нас підготували культурну програму, проводили цікаві екскурсії містом. Та головне, що можна було поспілкуватися з колегами, обмінятися досвідом…

Онацький

Володимиру Васильовичу Онацькому зараз 44 роки. Родом він із Харківщини. Після служби у Збройних Силах доля привела до Городища. У 1996 році прийшов працювати у профтехучилище. Спочатку вів групу механізаторів. Пізніше освоїв фах будівельника.

У Володимира Васильовича – золоті руки. Працює надзвичайно уміло, старанно й акуратно. За яку справу береться – усе у нього виходить якнайкраще. Отримує велике моральне задоволення від якісно виконаної роботи. Видно, таке має покликання – бути професіоналом найвищого рівня.

У 2000 році усвідомив, що може звести будинок від фундаменту до даху. З того часу веде у профтехучилищі групу будівельників. Легко знаходить спільну мову з учнями, передає їм свій безцінний досвід. Радіє, коли молодь проявляє цікавість до будівельної професії.

Онацький

Володимир Васильович постійно удосконалює свій фаховий рівень. Цікавиться усіма новинками у будівельній справі, читає спеціальну літературу, знаходить інформацію в Інтернеті. Нині заочно навчається у Білоцерківському державному аграрному університеті. Має захоплення: подорожі, зимову риболовлю, мотоцикл, комп’ютер. Любить свою сім’ю. Коли приходить натхнення – пише вірші. До роботи ставиться, як до творчості. Ставав переможцем та призером обласних конкурсів професійної майстерності у 2001-му, 2004-му, 2006-му і 2009 роках. Сьогодні у нього в групі навчається 24 учні.

– Будівельна професія завжди буде потрібною, – переконаний Володимир Васильович. – Скільки існуватиме світ – люди будуватимуться та ремонтуватимуть житло. Щоб зробити ці заходи максимально швидко і якісно – обов’язково запрошуватимуть професіоналів. Так що хороший будівельник, муляр, штукатур, плиточник завжди матиме і роботу, і заробітки. Сучасний будівельник просто зобов’язаний мати диплом, що засвідчує його кваліфікацію! Не можна просто узяти в руки інструмент і почати заробляти гроші. Потрібно знати технологію! Тим більше, що постійно з’являються нові інструменти, будівельні та оздоблювальні матеріали. Умінню працювати з ними і навчають у ПТУ-14 м. Городища.

0 коментарів “Кращий майстер України”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *