Лицар світла генерал Роман Шухевич

Видатний провідник українських націоналістів Роман Шухевич ще юнаком розпочав активу боротьбу проти запеклих ворогів України – польських, німецьких та російських окупантів.

Роман Шухевич народився 30 червня 1907 року. Навчаючись у Львівській гімназії охоче увійшов у вир національно-визвольної боротьби в молодіжних націоналістичних та спортивних організаціях. У 1925 році став повноправним членом Української Військової Організації. З успіхом закінчив Львівський політехнічний інститут. Паралельно скінчив старшинську військову школу, а згодом спеціальні курси для офіцерів.

За українську патріотичну діяльність був ув’язнений польською владою спочатку до концтабору в Березі Картузькій, а потім до тюрми. Вийшов на волю і в 1938-1939 роках приймав активну участь в організації “Карпатської Січі”. В той час коли Сталін і Молотов дружньо спілкувалися з фашистами й проголошували тости за здоров’я Гітлера, Роман Шухевич керував важкими боями із фашистськими військами, захищаючи Закарпатську Україну. В 1939-1940 роках Шухевич відповідав за зв’язки з українськими землями в СРСР.

В той час головними ворогами Романа Шухевича стали носії комуністичної людиноненависницької ідеології. Адже коли Червона Армія панічно тікала від німців, львівське управління НКВС жорстоко стратило більше 5 тисяч мирних жителів міста лева. Над тілом свого закатованого брата Роман Шухевич заприсягнувся до смерті захищати людей від московського диявола. В червні 1941 року українські націоналісти оволоділи важливими громадськими об’єктами у Львові та створили умови для діяльності української влади по всій Україні. Фашисти чинили утиску українському патріотичному руху і в липні-серпні 1941 року арештували керівників Українського Легіону та членів Українського Державного Правління. Відновлення України було жорстоко придушене в катівнях Гестапо.

В 1943 році Роман Шухевич обіймає посаду Головного Командира УПА під псевдом Тарас Чупринка. Він керує національно-визвольною боротьбою 200-тисячної УПА, широкого підпілля ОУН та мільйонних мас українського народу проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів. В 1945 році, коли Степан Бандера вийшов з тюрми і повернувся на пост провідника ОУН, Шухевич обняв пост Голови Проводу ОУН на Українських Землях.

Роман Шухевич успішно очолював боротьбу зі злом, доки озвірілі монстри совітського МВД в кількості 700 агентів не вислідили і оточили сміливого лицаря. Довго бився герой, знищивши ще немало ворогів, але сили були нерівні. 5 березня 1950 року Роман Шухевич загинув у бою з озвірілими московськими загарбниками в Білогорщі біля Львова.

У 2000 році вийшов художньо-біографічний фільм Олеся Янчука “Нескорений”, в якому актор Григорій Гладій талановито втілив образ Романа Шухевича. До 100-ліття українського патріота місця його бойової слави прикрасили плакатами, на яких написано: “Роман Шухевич – символ нескореності та звитяги Армії Безсмертних, командир найвеличнішого чину Нації у роки Другої Світової війни”.

“Прес-центр” №26 (101), 27 червня 2007 року.

http://pres-centr.ck.ua/tape/4650

0 коментарів “Лицар світла генерал Роман Шухевич”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *