Парфумер Максим Факторов створив легендарну косметику “MaxFactor”

Створена в США у 1930 роки компанія MaxFactor й сьогодні займає лідируючі позиції в індустрії нових продуктів декоративної косметики. За її якість може поручитися весь Голівуд, який досі використовує креми, помади, туш та іншу косметику цієї легендарної марки.

Мало хто знає, що засновник компанії Максим Факторов був родом з півдня Росії. Народився він 18 серпня 1904 року. З юних літ займався торгівлею і виготовленням різноманітних косметичних засобів: кремів, лосьйонів… Пробував себе у якості театрального гримера. У 1895 році відкрив у Рязані парфумерну лавку. Потім підприємливий молодий чоловік перебрався в США. Там відкрив косметичну фірму MaxFactor. Свій престижний салон він до кінця віку за звичкою називав “лавкою”.

Макс Фактор здійснив своєрідну революцію в засобах для тонування обличчя, що допомагає шкірі виглядати фарфоровою, яка ніби сяє з середини. Він створив оригінальний стиль голлівудського макіяжу. Статут некоронованого косметичного імператора здобув як тільки кіно стало кольоровим і обличчя акторів почали вимагати яскравих барв.

У книзі Ільфа і Петрова “Одноповерхова Америка”, написаній у 1935 році, знаходимо згадку про видатного косметолога: “Вікна нашої кімнати виходили на бульвар Голівуд. На одному розі перехрестя була аптека, на іншому – банк. За банком виднілася новенька будівля. Весь фасад займали електричні літери: “Макс Фактор”. Багато років тому Макс Фактор, молодий чоловік в подраних штанах, приїхав з півдня Росії в Америку. Без довгих роздумів Макс взявся виготовляти театральний грим і парфумерію. Невдовзі всі сорок вісім об’єднаних Штатів помітили, що продукція містера Фактора починає завойовувати ринок. З усіх сторін до Макса потекли гроші. Зараз Макс неймовірно багатий і любить розповідати відвідувачам історію свого життя. А якщо відвідувач виявиться родом із Єлисаветграду, Миколаєва або Херсона, то він може бути впевненим, що щасливий господар змусить його прийняти на пам’ять велику банку крему для обличчя або набір штучних вій, які мають найкращі відгуки Марлени Дітрих або Меріон Девіс. Нещодавно Фактор святкував якийсь ювілей – не то двадцятиліття своєї плідної діяльності на гримувальному фронті, не то чергову річницю своєї вдалої висадки на американському березі. Запрошення являли собою розкішні товсті альбоми”.

Історія зберегла цікавий факт спілкування Макса Фактора з легендарною Гретою Гарбо. Наводячи макіяж “зірці” він дозволив зауваження: “Послухайте, шановна, вам платять шалені гроші, всі чоловіки світу падають до ваших ніг, тоді чому ж у вас завжди така кисла фізіономія?” На що примадонна відповіла: “Моцарт помер…” “Ну то й що? – здивувався Макс. – Це давно сталося!” “На жаль давно, і з тих пір ніхто не пише хорошої музики”. На щастя, якісну косметику ще виготовляють.

0 коментарів “Парфумер Максим Факторов створив легендарну косметику “MaxFactor””

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *