Мода на зброю

Виходячи із дому кожен чоловік обов’язково одягає на руку годинник, кладе до однієї кишені гроші, до іншої – мобільний телефон, до третьої – якісь документи, що засвідчують особу. Коли існують проблеми зі здоров’ям – не забуває прихопити ліки, якщо важко читати дрібний шрифт – бере окуляри. Віднедавна цей “джентльменський набір” поповнився ще одним неодмінним атрибутом – зброєю. Під піджаком кріпиться кобура з пістолетом чи револьвером. Придивіться на вулиці – у декого зброя помітно випирає з-під одягу. Але не лякайтеся. Переважно це моделі не бойові, а газові чи травматичні.

– Через інтернет-магазин я придбав за 680 гривень пневматичний пістолет Gamo PT-80, – розповідає приватний підприємець Олег. – Він стріляє металевими кульками, на відстані 4 метри пробиває книжку. Ношу для самооборони. Кажуть, цей пістолет на хвилину вирубає людину навіть у зимовому одязі, але я ще не пробував. У Городищі життя більш-менш спокійне, проте доводиться багато мотатися країною, а придурків скрізь вистачає. Якось присікалися кілька бомжів. То я вихопив пістолет – і вони мигом відчепилися. Людина навіть з поганеньким пістолетом психологічно сильніша. Особливо коли зовні “іграшку” не відрізниш від бойового Макарова. Коли усі будуть озброєні, ніхто нікого не зачіпатиме.

– А я переконався, що зброя робить людину більш агресивною, – має іншу думку тимчасово непрацюючий Ігор. – Якщо придбав пістолет – рано чи пізно почнеш ним розмахувати у когось перед носом. В барі один “персонаж” сильно нахабнів, я його осадив, він каже: “давай вийдемо”. На вулиці відразу вихопив з-під куртки пістолет і направив на мене. Бачу – “Берета”! А справжня чи пневматика, у сутінках не розбереш. Я миттєво підняв руки догори, а на обличчі зобразив гримасу неймовірного жаху. Це його спантеличило і я зумів перехопити озброєну руку. Підбігли мої друзі, ми його трохи помісили, а пістолет викинули у річку. То був пластиковий муляж.

– Користуватися газовим пістолетом дуже марудно – треба визначити звідки вітер віє, а вже потім стріляти, – ніби справжній професіонал розповідає студент Віталій. – Електрошокери узагалі заборонені. Газові балончики у Городищі не продаються – для цього магазин має отримати спеціальну ліцензію. Тому люди вдаються до різних хитрощів. Щоб почувати себе впевненіше, активно купують “воздушки” за 500-700 гривень. Часто в машині хлопці возять важкий молоток, монтировку, бейсбольну битку. Хоч цей вид спорту нам ментально незрозумілий, але самі битки швидко прижилися. А найбільш небезпечна і доступна зброя – це кухонний ніж. Рука до нього звична, не існує морального бар’єру, що то холодна зброя. Щоб легально придбати й оформити збою для самозахисту треба викинути багато часу і грошей.

– Суспільство радикалізується й люди активно озброюються, – ділиться власними спостереженнями службовець Олександр. – В районі проживають 362 мисливців-любителів. Дехто є власником кількох рушниць. Скільки взагалі на руках у населення зареєстровано гладкоствольної та нарізної зброї – сувора міліцейська таємниця. Але можна припустити, що багато людей тримають вдома мисливську зброю “про всяк випадок”, для самозахисту. Підмічено, що при небезпеці українські чоловіки спочатку хапаються за голову, серце, за матню – і тільки потім можуть згадати про зброю. Але я знаю відчайдухів, що коли після 23.00 години хтось ломитиметься до них у хату – стрілятимуть через двері до останнього набою. І не запитають ні прізвища, ні документів.

0 коментарів “Мода на зброю”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *