Святковий мотокрос

Змагання з мотокросу, присвячені Дню Перемоги, організував і провів місцевий байк-клуб “Маніжа”. Захоплюючі перегони відбулися в одному з найбільш мальовничих куточків Городища – на Кочержиній горі. Тут уже кілька десятиліть не проводилися організовані культурно-масові заходи. Тому особливо приємно, що в такому плані місцевість знову ожила. Сюди потягнулися не тільки дикі туристи, а й щирі ентузіасти технічних видів спорту. Траса мотокросу пролягла через пагорби, потічок, по крутих стежках. Маршрут складний, але приніс масу задоволення учасникам. Домовилися, що змагання стануть традиційними.

Щоб узяти участь у святковому зльоті, до Городища приїхали понад 100 байкерів з усієї України. Найбільше з Київщини та Одещини. Мотоцикли були як саморобні, так і “фірмові” за 20 тисяч євро. До нас з’їхалася найрізноманітніша техніка – від старенького “Мінська” до шестисотого “Мерседесу” і довжелезного лімузина! Зліт організував лідер місцевих байкерів Олександр Сергійович Шендрик.

Необхідно зазначити, що для вітчизняних романтиків доріг 9 травня є одним із найбільш шанованих свят. Та й загалом свої зльоти воліють присвячувати до визначних дат. Наприклад, у нашому місті відкриття байкерського сезону традиційно відбувся на День авіації й космонавтики.

Цього разу байкери їздили до Корсунь-Шевченківського, побували у музеї бойової слави. Були у захваті від грізних танків, гармат, мінометів, фронтових вантажівок. Біля них охоче фотографувалися. А ще вітали ветеранів, співали їм пісні під гітару. Коли повернулися до Городища, поїхали до Пагорба Слави, зробили коло пошани. У пам’ять земляків-фронтовиків, що не дожили до наших днів, на честь усіх ветеранів Другої світової війни. Колона байкерів розтягнулася на кілометр! Усі хто їх бачив, відчували щире захоплення. Київські журналісти знімали відеофільм про наше місто і клуб байкерів.

У Городищі байкери мають базу в парку відпочинку колишнього цукрокомбінату. Готуючись до зльоту, місцеві байкери прибрали територію бази, підготувалися зустрічати гостей. На базі було дружнє спілкування, енергійна музика, веселі конкурси. Зокрема, змагалися хто фізично сильніший, у кого найгучніше реве потужний двигун. Розвели величезне багаття, язики полум’я піднімалися на сім метрів у нічне небо й освітлювали майже весь парк! А ще варили юшку, з’їли чотири казани каші. Від клубу “Маніжа” усі учасники зльоту отримали сувеніри: значки, наклейки, дерев’яні ложки.

Байкерський клуб “Маніжа” був створений далекого 1978 року. Вже тоді місцеві хлопці ганяли на “Явах”, на їхніх шкіряних куртках красувалася намальована підкова і назва клубу. Своїм існуванням байкери популяризують технічні види спорту, пропагують ідеали дружби і взаємовиручки. В організацію нинішнього зльоту свою частку внесла райдержадміністрація та міська рада. Зокрема, посприяли в ремонті освітлення парку.

Без сумніву, зльоти байкерів приносять користь місту. По-перше, утверджують позитивний імідж Городищу – люди роз’їжджаються з приємними враженнями про нашу гостинність. А по-друге, гості пожвавлюють місцеву економіку. Залишають тут гроші у магазинах, кафе, мотелях, бензозаправках… Довкола начебто криза, погіршилася платоспроможність населення, а у Городищі розраховуються 500-гривневими купюрами! Багато країн узагалі живуть лише з туризму. Так що байкерський рух має теж важливе значення в економічному розвитку територій. Варто тільки подумати, як заохотити гостей залишати побільше грошей у нашому місті. Можливо, слід налагодити випуск оригінальної сувенірної продукції, запропонувати інші товари і послуги.

Володимир ЧОС.

 “Вісник Городищини” 15 травня 2009 року.

0 коментарів “Святковий мотокрос”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *