Напишіть історію Городища!

Наше рідне місто має надзвичайно глибоку й цікаву історію. В межах сучасного Городища ще у сиву давнину існували поселення трипільської й черняхівської культури, тут вирувало життя у часи Київської Русі, козаччини, коліївщини. Дев’ятнадцяте і двадцяте століття теж були надзвичайно цікавими і насиченими подіями. Шкода, що така велика історія ще й досі ніким не оформлена у змістовну книгу. Фактично, нарис у томі “Історії міст і сіл УРСР”, виданому у 1972 році, був першою й останньою ґрунтовною роботою з місцевої історії. Скупі статистичні відомості, які знаходимо у путівниках, навіть приблизно не відображають справжнє історичне багатство Городища. Громадськість має лише поверхові знання про місцеву історію та про людей, які принесли славу нашому місту, значно вплинули на його розвиток. Щиро вірю, що сьогодні знайдуться ентузіасти, які візьмуть на себе велику працю – напишуть книгу про історію Городища.

Краєзнавство – це вивчення і збереження історико-культурної спадщини, знайомство з земляками, що живуть, працюють, творять сьогодення, зберігають минуле і прокладають шлях у майбутнє. На сучасному етапі духовного відродження України невід’ємною складовою громадського руху та наукових досліджень є історичне краєзнавство, спрямоване на відродження духовності, історичної пам’яті, формування у громадян і передусім у молоді любові до рідного краю, національного патріотизму, поваги до людини, відповідальності за збереження історико-культурного надбання. Початок ХХІ століття відкрив нові можливості й перспективи у розвитку українського краєзнавства й підвищенні його ролі у розбудові національної освіти, науки і культури. Краєзнавство зараз перебуває в авангарді національно-культурного відродження в суверенній Україні, є опорою її державності.

Останнім часом з’явилося кілька книг краєзнавчої тематики місцевих авторів. Це дослідження науковця Тетяни Курінної “Історія села Млієва”. Досвідчений журналіст Євгеній Глущенко написав книгу “Є завод у Млієві”, що розповідає про історію заводу технологічного обладнання. Автором цікавої й змістовної брошури до 150-ліття Вільшанського цукрозаводу є Антоніна Глущенко. Велику і потрібну справу зробила сільська рада Зеленої Діброви, яка підготувала і випустила збірку краєзнавчих нарисів “Село Зелена Діброва”. Але книги про Городище, на жаль, досі немає!

Краєзнавців можна вважати літописцями Несторами наших днів, адже своєю подвижницькою працею вони рятують від забуття безцінні факти місцевої історії. Не даремно, краєзнавчі публікації в місцевій пресі незмінно користуються великою популярністю. Тому закликаю педагогів, журналістів, істориків, усіх небайдужих зробити свій посильний внесок у написання історії Городища. Хочеться, щоб власними спогадами поділилися наші старожили, ветерани війни. Спільними зусиллями потрібно зробити велику справу для майбутніх поколінь.

Федір КАЛІНЧУК,

заступник голови районної ради ветеранів України.

“Вісник Городищини” № 34 (9909), 26 травня 2009 року. 

 

Один коментар до “Напишіть історію Городища!”

1 коментар

  1. Шановний Федір Семенович! Ви правильно зауважили, що книги про Городище, на жаль, досі немає. Але я Вас запевняю, бо добре знаю, що відомий у нашому місті автор уже написав історію Городища! Наразі праця знаходиться у рукописному варіанті. Щоб випустити достойну, ілюстровану книгу – необхідно заплатити видавництву чималу суму. Якби влада і грмада міста допомогла коштами, то книгу усі читали б уже за місяць.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *