Допомога ближнім

Товариство Червоного Хреста залишається найбільшою і найдієвішою міжнародною гуманітарною організацією. Вона була створена з ініціативи швейцарського підприємця і громадського діяча Жан Анрі Дюнана. У 1859 році він побачив жахливі наслідки великої військової битви, коли дев’ять тисяч поранених солдатів залишилися помирати на полі бою. Тоді написав книгу “Спогади про битву при Сольферіно” і спробував створити товариство допомоги. Завдяки його зусиллям був заснований Міжнародний комітет Червоного Хреста і в 1864 році прийнята перша Женевська конвенція про допомогу пораненим.

У 1901 році Дюнан став першим лауреатом Нобелівської премії миру, а його день народження 8 травня тепер відзначається як Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. У 2009 році міжнародна спільнота відзначає відразу кілька пам’ятних дат: 150 років від дня битви під Сольферіно, 90 років від створення Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і 70 років ратифікації Женевських Конвенцій.

Перший на Черкащині комітет Товариства Червоного Хреста був створений у 1887 році в Городищі. Його головою обрали Михайла Філіпченка – вченого-агронома, управителя Мошногородищенським маєтком Катерини Балашової. Червоний Хрест здійснив велику роботу по боротьбі з епідемією холери, яка виникла у наших краях у 1892 році. Проводилася робота по знезараженню питної води, копалися нові криниці, були відкриті 22 прийомні медпункти, прийняті на роботу додаткові лікарі. Діяли 2 “летючі загони”, які відразу вирушали туди, де ситуація була найтяжчою. Із ними їздила навіть сама графиня Балашова. Вона відвідувала хворих, допомагала грошима, ліками, продуктами. Філіпченко очолив затверджену Київським губернатором виконавчу санітарну комісію у шести волостях Черкаського повіту. Активну роботу по створенню Товариства Червоного Хреста в Україні здійснювали жінки з роду Симиренків.

З того часу Червоний Хрест залишається надійною опорою для знедолених, немічних, хворих, самотніх. Для багатьох Червоний Хрест є останньою інстанцією, куди можна звернутися по допомогу за найскрутніших обставин. Сьогодні в лавах Червоного Хреста України понад 6,3 млн. прихильників та активістів. Патронажна служба Товариства нараховує понад 3,2 тис висококваліфікованих сестер милосердя. Товариство Червоного Хреста України є учасником Міжнародного Руху Червоного Хреста, який нараховує 97 млн. волонтерів і уособлює одвічні істини милосердя, гуманізму, взаємодопомоги.

Упродовж багатьох років важливу гуманітарну роботу виконує Червоний Хрест на Городищині. Можна відповідально сказати, що за останні дев’ять років, відколи районний комітет очолює Петро Васильович Головань, відбувся справжній прорив у діяльності Товариства. Зміцніла матеріальна база, облаштовано добротне приміщення. Створені 33 первинні організації. У місті ці осередки діють на базі загальноосвітніх шкіл, а в селах – сільських рад. Особливо добре поставлена робота у Валяві, В’язівку, Старосіллі. Стосовно шкіл, то усі учні району мають членські квитки Товариства Червоного Хреста. Це найкращий показник в області! Членство в такій авторитетній організації виховує у дітей почуття солідарності з ближніми, яким зараз доводиться нелегко. Тому, коли Червоний Хрест проводить благодійні місячники, завжди активну участь бере учнівська молодь. Звісно у цьому велика заслуга класних керівників, директорів навчальних закладів, начальника районного відділу освіти Сергія Тихоновича Чабана. Загалом у районі нараховується до 15 тисяч членів Товариства Червоного Хреста. Тобто, фактично це 40 відсотків населення району!

Діяльність місцевої гуманітарної організації підтримує і постійно допомагає голова обласного комітету Товариства Червоного Хреста Іван Іванович Гретченко. Роботі Товариства всебічно і системно сприяють Городищенська райдержадміністрація, районна рада, міськрада, сільські та селищні територіальні громади. Червоному Хресту посильно допомагають: СТОВ “Симиренківське” (директор Віктор Павлович Осовітній), СТОВ “Вільшанка” (Анатолій Миколайович Хижий), ТОВ “Журавське” (Володимир Лукович Іващенко), СТОВ “Хлистунівське” (Анатолій Васильович Міщенко), приватні підприємеці: Олексій Петрович Шевченко, Мирина Петрівна Дробіт, Петро Миколайович Маренич, Сергій Вікторович Гудзь, Надія Миколаївна Жежер, Лариса Іванівна Нечитайло та багато інших.

У районному комітеті Товариства Червоного Хреста працюють совісні, відповідальні люди. Медичні сестри: Тетяна Миколаївна Миколенко, Любов Миколаївна Кравченко, Тетяна Петрівна Пикало, молодші сестри милосердя: Наталя Григорівна Одуденко, Наталя Борисівна Митя, Любов Василівна Пилипей, Світлана Василівна Погоріла. Існує районна програма по запобіганню поширення серед населення захворювання на туберкульоз. Її виконує районний комітет Товариства Червоного Хреста, відповідає за цей важливий напрямок Ірина Василівна Вечорик. Вже проведено з молоддю цілий ряд освітніх та профілактичних заходів, про що оперативно розповідалося на сторінках нашої газети.

При районному комітеті Товариства Червоного Хреста створена і діє кімната медико-соціальної допомоги. Тут господиня – Галина Миколаївна Демиденко. Ветерани й інваліди, малозабезпечені громадяни можуть підстригтися – за символічну плату, а то і взагалі безкоштовно. Створено банк одягу, де вже зібрано 10 тисяч предметів. Хто має потребу в доступному одязі – може завітати до Червоного Хреста.

Упродовж року районний комітет Товариства Червоного Хреста надає різноманітну допомогу в середньому для 1,5 тисяч малозабезпечених осіб на загальну суму близько 25 тисяч гривень. У ряді сіл створені пункти Червоного Хреста. Школам передали аптечки з комплектом необхідних медикаментів. З ініціативи Товариства у кількох сільських дільничних лікарнях облаштовані палати для ветеранів, престарілих та чорнобильців. Узяли шефство над дитячим відділенням центральної районної лікарні. Червоних Хрест завжди бере участь у заходах до дня святого Миколая, Міжнародного дня захисту дітей. На майбутнє заплановано ще багато цікавих і потрібних справ.

Володимир ЧОС. 

“Вісник Городищини” 15 травня 2009 року. 

2 коментарі “Допомога ближнім”

2 коментарі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *