Сплата податків – справа державної ваги

Одним із головних завдань податкової служби були і залишаються питання наповнення дохідної частини бюджету. А працювати в сьогоднішніх умовах дуже непросто. І все ж у першому кварталі 2009 року ДПІ у Городищенському районі завдяки налагодженій роботі колективу та відповідальності більшості платників податків забезпечила надходження до Зведеного бюджету 6,8 млн. грн., що склало 105% від запланованого. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження до бюджету збільшилися на 104%.

Залучення до добровільної сплати податків усіх без винятку платників, створення рівних умов податкової поведінки для усіх суб’єктів господарювання – ось до чого прагнуть податківці.

Серед основних бюджетоутворюючих підприємств в районі варто назвати ЗАТ “Хлистунівський завод ЗБК” (керівник Рибальченко К.М.), Хлистунівське кар’єроуправління (керівник Шевченко Г.С.), ТОВ “ТД Укргорнафта” (керівник Томіленко В.В.), ТОВ “Арборум” (керівник Мельников В.А.).  Ми вдячні платникам, які систематично і своєчасно розраховуються з бюджетом. Не можна не відмітити ВАТ “Городищенське АТП – 17147” (керівник Галич О.Н.), ТОВ “Альбора” (директор Ус І.О.), ПП “Соцбуд” (директор Сокур А.С.).

Проте не всі суб’єкти господарювання дотримуються вимог податкового законодавства і своєчасно та в повному обсязі сплачують податки. Станом на 1 квітня 2009 року 16 підприємств нашого району мають заборгованість по платежах до бюджету (без підприємств-банкрутів). Найбільшими боржниками є ТОВ “Птахофабрика Орловецька” (керівник Чернов Я.М.), ТОВ “Берег” (керівник Артеменко В.М.), ТОВ “Черкаси-Дніпро” (керівник Тіторенко І.Є.), ТОВ “Вінком-груп” (керівник Іващенко В.В.), ПНВФ “Нова” (керівник Оберемко С.І.), та приватні підприємці Грицай В.О., Хачатрян А.Р., Царенко М.І., Гонтар Г.О., Одерій Т.О. Заборгованість цих платників рахується по платежах до місцевих бюджетів, від чого значною мірою залежить і соціальний розвиток територіальної громади.

Для надходження сум податкового боргу до бюджету податківцями використовуються різні методи та форми роботи. Вивчаються причини, що призводять до утворення податкового боргу, проводиться постійний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств-боржників з метою надання конкретної допомоги для його погашення. В разі несплати заборгованості після проведених працівниками ДПІ заходів, матеріали передаються до органів прокуратури для відповідного реагування. Слід відмітити, що завдяки такій роботі лише за останні місяці надійшло 186,6 тис. грн. до бюджету, в тому числі до місцевого 165,2 тис. грн.

З метою забезпечення стабільного погашення боргів, що виникають у платників, вживаються і такі активні заходи, як опис майна боржника, реєстрація його активів у заставу, для унеможливлення його розпродажу без погашення боргів перед бюджетами.

Щоб зменшити податковий тиск на платника у якого виникають тимчасові фінансові труднощі, податкова інспекція надає розстрочки із сплати зобов’язань. З початку цього року вже звернулось два платника.

Звичайно в умовах кризи сплачувати податки складно, але гасло кризи “допоможи собі сам” навряд чи когось виправдовує. І лише спільними зусиллями можна забезпечити добробут нашої держави і впевненість у завтрашньому дні.

Ірина БІЛАН,

начальник Державної податкової інспекції у Городищенському районі.

0 коментарів “Сплата податків – справа державної ваги”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *