17.Прем’єра книги Володимира Чоса

презентація

Щорічно в Україні протягом березневих канікул проходить тиждень дитячого та юнацького читання. Працівники центральної районної бібліотеки підготували цікаві виставки, огляди літератури, бліцопитування ”Твоя улюблена книга”, інтелектуальні та літературні ігри під загальною назвою ”Книга творить людину”. А відкрився тиждень презентацією для молоді книги Володимира Чоса ”Городище: велика історія маленького міста”. Її вихід – визначна подія в громадському та літературному житті Городищини, адже до цього часу ще не було створено книги, яка б стала енциклопедією історії рідного населеного пункту. Володимир Чос – справжній патріот краю.

У роботі письменником були використані літописи, стародавні книги, архівні матеріали, спогади більше як 70 старожилів, які автор особисто збирав багато років. Багато безцінної інформації надали нащадки славетних родин Симиренків, Філіпченків, Балашових. У пошуках необхідних відомостей доводилося звертатися навіть до університетських бібліотек Гарварда і Стенфорда. У книзі надруковано близько ста фотознімків, більшість публікується вперше. Фотоілюстрації надали Андрій Тегерашвілі, Борис Філіпченко, Олександр Щепак, Іван Дяглюк, Андрій Биба, Олександр Борисов. Книга ”Городище: велика історія маленького міста” побачила світ в рамках районної програми розвитку книговидавничої справи в Городищенському районі на 2010-2015 роки. За всебічне сприяння автор сердечно дякує Городищенській райдержадміністрації, районній та міській раді.

Для учнів Городищенського економічного ліцею та міської загальноосвітньої школи №2 бібліотекарі підготували цікаву подорож сторінками книги. Присутні дізналися про давню та сучасну історію рідного міста, про славні родини Гулаків-Артемовських та Симиренків, що є гордістю нашого краю, про інших відомих людей, що є уродженцями міста, про архітектурні пам’ятки й музеї Городища. Багато цікавого розповіли присутнім гості – Дмитро Пожар та Олександр Щепак. Ці люди були безпосередніми учасниками подій, що зараз уже стали історією для юного покоління.

На презентації звучали вірші місцевих поетів – Людмили Аврамченко, Таїсії Кужом, Івана Хоменка, Надії Ринкової, Катерини Мельник, присвячені Городищу. Біблотекарі також ознайомили присутніх із життєвим та творчим шляхом Володимира Чоса, підготували виставку його книг.

Шкода, що дослідження Володимира Чоса вийшло у світ таким малим тиражем – всього 500 примірників. ”Городище: велика історія маленького міста” повинна бути у кожній городищенській родині, бо не знаючи минулого своєї Батьківщини, не можна будувати майбутнє, любити й плекати своє рідне місто, зробити його найкращим місцем на землі.

Тетяна ЗУБКО,

завідуюча відділом обслуговування і маркетингу ЦРБ ім. В. Симиренка.

 “Вісник Городищини” № 15 (10116), 13 квітня 2012 року. 

На фото: Дмитро Пожар ділиться враженнями після прочитання книги Володимира Чоса.

Фото Олександра Щепака. 

0 коментарів “17.Прем’єра книги Володимира Чоса”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *