14. Козаки видали книжку з історії місцевого козацтва

Днями побачила світ історико-краєзнавча книга власного кореспондента ”Нової Доби” Володимира Чоса ”Городищина козацька”. Книга розповідає про розвиток такого унікального явища, як українське козацтво упродовж XVI–XVIII століть на території сучасного Городищенського району, а також про збереження лицарських традицій у наші дні.

Нова Доба

– Коли говоримо, що ми козацького роду, то це не художнє порівняння, а незаперечний історичний факт, – говорить Володимир Чос. – Козацька слава – не лише Запорізька Січ і острів Хортиця. Городищенська земля також була ареною визначних історичних баталій. Значна частина сіл району була заснована козаками, тут стояли козацькі сотні, місцевість була нанесена на легендарну карту Гійома Боплана 1648 року. Козаки захищали цей стратегічно важливий край від загарбників, зробили важливий внесок у розвиток місцевої культури й ремесел, козаччина залишилася у назвах місцевості, легендах та прізвищах корінних жителів.

Видання книги ”Городищина козацька” здійснено за сприяння головного отамана Городищенського козацького полку Сергія Ковели.

– Мені дуже приємно, що написати історію козацтва взявся відомий журналіст і краєзнавець Володимир Чос, який має військове козацьке звання майор козацтва, нагороджений орденом ”Козацька звитяга” ІІІ ступеня, – говорить Сергій Васильович. – Читачі дізнаються багато цікавих фактів. Зокрема про те, як військо Івана Сірка штурмувало польську фортецю, що височіла в Городищі. Або про битву козаків з 20-тисячним татарським військом поблизу села Орловець. Кожна сторінка подарує читачам цікаві відкриття з місцевої історії. 

Влас. інф.

“Нова Доба” № 84 (1323), 18 жовтня 2011 року.

0 коментарів “14. Козаки видали книжку з історії місцевого козацтва”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *